odpady
logo strona małe
rekultywacja

Baza noclegowa

036

Miło nam poinformować, iż Nasza Gmina Skępe wraz z Partnerem Fundacją Wspierania Zrównoważonego Rozwoju realizują projekt grantowy pod tytułem w ramach „E-aktywni mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego i łódzkiego”.

Wartość projektu grantowego:149 500 zł

Celem projektu jest podniesienie poziomu kompetencji cyfrowych mieszkańców, niezbędnych do skutecznego korzystania z mediów cyfrowych w celach zawodowych, edukacyjnych i rekreacyjnych wśród min. 90% uczestników objętych szkoleniami kompetencji cyfrowych do 31.07.2019 r.

Planowanym efektem realizacji projektu jest przeszkolenie 150 osób dorosłych powyżej 25 roku życia objętych działaniami szkoleniowymi w zakresie korzystania z Internetu (w tym z e-usług).

W ramach realizowanego projektu zakupione zostały komputery, które po zakończeniu szkoleń zostaną przekazane do szkoły z terenu Naszej gminy.

Zapraszamy wszystkie osoby, które ukończyły 25 rok życia na bezpłatne szkolenia. W zależności od potrzeb mogą być one realizowane z następujących tematów:

  • Działam w sieciach społecznościowych
  • Kultura w sieci
  • Moje finanse w sieci
  • Rodzic w internecie
  • Tworzę własną stronę internetową, blog
  • Mój biznes w sieci
  • Rolnik w sieci

Czytaj więcej...

07211 listopada 2018 r. w Klasztorze Ojców Bernardynów w Skępem odbyły się uroczystości upamiętniające setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Rozpoczęły się one Mszą Świętą w intencji Ojczyzny koncelebrowaną przez Proboszcz Parafii pw. Zwiastowania NMP o. Hermana Kuchnika i Proboszcza Parafii pw. Miłosierdzia Bożego ks. Romana Murawskiego. W Mszy Świętej uczestniczyli licznie zgromadzeni mieszkańcy, zaproszeni goście, władze samorządowe oraz poczty sztandarowe placówek oświatowych, straży pożarnej, kół łowieckich z terenu Miasta i Gminy Skępe.

Czytaj więcej...

0379 listopada nasze przedszkole ozdobiły wywieszone biało- czerwone flagi oraz małe chorągiewki zrobione przez dzieci. Dzieci od samego rana ubrani w stroje galowe z podekscytowaniem czekały na uroczystą akademię z okazji 100 lat Niepodległości. Na ta ważna uroczystość zostali zaproszeni rodzice, aby wspólnie ze swoimi pociechami oraz pracownikami przedszkola uczcić tak wielką rocznicę. Wprowadzenia w podniosły nastrój dokonała pani Dyrektor Iwona Małkiewicz recytując wiersz "Co to jest Polska?". Wspólne odśpiewanie Hymnu Przedszkola rozpoczęło część artystyczną. Krasnale bezbłędnie odpowiadały na pytania do wiersza W. Bełzy "Kto ty jesteś?" Mówiąc o fladze, utrwaliły znajomość jej barw a wiersz "Już przed laty" podkreślił ważność daty 11 Listopada w życiu nawet najmłodszego Polaka. Wzruszający taniec "Symbole Narodowe" otrzymał gorące brawa.

Czytaj więcej...

bip2
krd2
SMS2
epuap
eea
baner fundusz
logo zuchowo