odpady
logo strona małe
rekultywacja

Wydarzenia

Październik 2018
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Baza noclegowa

050Grudzień, to miesiąc kojarzący się jednoznacznie z Mikołajem i Świętami Bożego Narodzenia. Tradycją Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Skępem jest organizowanie dla najmłodszych mieszkańców Skępego spotkań z książką i czytanie opowiadań o tematyce bożonarodzeniowej w ramach tzw. "Mikołajkowego czytania bajek.

Grudzień 2017 r. obfitował w wiele spotkań, w trakcie których dzieci poznawały obrzędy i zwyczaje bożonarodzeniowe, śpiewały kolędy, słuchały bajek i uczestniczyły w zajęciach plastycznych.

W tym roku pomocnik Mikołaja odwiedził dzieci: w Przedszkolu im. Ewy Szelburg Zarembiny w Skępem, przedszkolaków w Przedszkolu "Pod lipami" w Wiosce, Maluchy w "Klubie Malucha" i w Punkcie Przedszkolnym "Nad Rzeczką", uczniów filii w Łąkiem oraz najmłodszych uczniów w Szkole Podstawowej w Czermnie.

W rolę pomocnika Świętego Mikołaja tradycyjnie wcielił się dyrektor Biblioteki Jerzy Kowalski, który wraz z opiekunami czytał maluchom bajki, wiersze i opowiadania świąteczne. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach, za co wszystkie dzieci otrzymały słodką nagrodę w postaci czekoladowego Mikołaja.

Poprzez mikołajkowe zajęcia dzieci poznają tradycje bożonarodzeniowe. Czytając bajki świąteczne, śpiewając kolędy i uczestnicząc w zajęciach plastycznych rozwijają swoją wyobraźnie oraz talenty plastyczne i muzyczne. Jest to dla nich wstęp do radosnego celebrowania Bożego Narodzenia i oczekiwanie "prawdziwego" Świętego Mikołaja.

Galeria

bip2
krd2
SMS2
epuap
eea
baner fundusz
logo zuchowo