Logo UE
logo strona małe
rekultywacja
kalendarz
odpady

Baza noclegowa

058Dnia 18 sierpnia 2018 r. uroczysta msza święta w kaplicy Maksymiliana M. Kolbego rozpoczęła Gminno-Parafialne Dożynki w Wólce. Po wspólnej modlitwie korowód dożynkowy prowadzony przez starostów przeszedł na boisko przy Szkole Podstawowej w Wólce. W tym roku starostami dożynek byli pani Małgorzata Elwertowska i pan Piotr Krymka. W części obrzędowej imprezy przekazali na ręce Burmistrza Piotra Wojciechowskiego dorodny bochen chleba, wypieczony z ziaren z tegorocznych zbiorów.

Podczas tegorocznych Dożynek nie mogło zabraknąć także akcentu związanego z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorzy przygotowali dla uczestników niespodziankę - w niebo wypuszczono 100 gołębi.

Do konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy zgłoszono 6 wieńców. Laureatem I miejsca oraz nagrody publiczności zostało sołectwo Wólka i Likiec. Na II miejscu znalazł się wieniec sołectwa Łąkie i Franciszkowo, a na III sołectwa Lubówiec. Wyróżnienia otrzymały wieńce przygotowane przez Koło Aktywnych Kobiet z Wioski i sołectwo Wioska, KGW „Jarczewianki” i sołectwo Jarczewo oraz sołectwa Moczadła, Ławiczek i Boguchwała.

Uczestnicy imprezy dożynkowej nie mogli narzekać na brak atrakcji. Na najmłodszych uczestników czekało wesołe miasteczko. Imprezę uświetniły występy młodych artystów z terenu Wólki i okolic oraz Orkiestry Dętej OSP w Skępem. Wystąpił także kabaret „Z przymrużeniem oka” z Wielgiego. Gwiazdą wieczoru na tegorocznych dożynkach był Zespół Loverboy. Publiczność bawiła się do późnych godzin wieczornych wraz z zespołem Petarda. Organizatorzy zapewnili wszystkim uczestnikom imprezy darmowy poczęstunek w postaci kiełbasek z grilla i grochówki.

W sposób szczególny chcemy podziękować służbom: funkcjonariuszom policji z Posterunku w Skępem i Komendy Powiatowej Policji w Lipnie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej ze Wólki, Jarczewa, Skępego, Wioski i Łąkiego.

Słowa podziękowania należą się również wszystkim osobom i firmom, które wsparły organizację tegorocznych Dożynek. Dziękujemy sołtysom z Gminy Skępe z sołtysami Wólki i Likca na czele oraz przedsiębiorcom: Firmie Zet-Mark Państwa Małgorzaty i Zenona Markuszewskich, X-TRADE pana Krystiana Kowalskiego, Panu Romanowi Targańskiemu właścicielowi sklepu „U Romka”, Firmie Yocca pana Adama Wiśniewskiego, Piekarni – Ciastkarni pana Andrzeja Lipskiego, Panu Markowi Kalksztejn, Państwu Danucie i Sławomirowi Targańskim, Stowarzyszeniu „Pomocna Dłoń” z Jarczewa, firmie Skibicki Technika Transportowa państwa Aliny, Katarzyny, Ryszarda Skibickich, Kwiaciarni „U Kasi” pani Katarzyny Umerle, Kwiaciarni Arabeska pani Anity Chłopeckiej oraz Firmie Ol-Maro pani Małgorzaty Ciemnej i pana Roberta Langowskiego.

Galeria:

Cz. 1  Cz. 2  Cz. 3  Cz. 4  Cz. 5