odpady
logo strona małe
rekultywacja

Wydarzenia

Maj 2018
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Czerwiec 2018
P W Ś C P S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Baza noclegowa

231Jednym z oficjalnych wydarzeń tegorocznych obchodów Święta Województwa było środowe (7 czerwca) IV Forum Samorządowe Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ratuszu starego miasta w Toruniu. W uroczystym spotkaniu samorządowców wszystkich szczebli z całego regionu uczestniczyli marszałek Piotr Całbecki i przewodniczący sejmiku województwa Ryszard Bober, a także radni województwa i zaproszeni goście.

Głównym punktem programu było wystąpienie marszałka województwa podsumowujące inwestowanie unijnych środków pomocowych Unii Europejskiej, obecnej i poprzedniej perspektywy, na rzecz rozwoju Kujaw i Pomorza. - Jak wiadomo, Kujawsko-Pomorskie najefektywniej w Polsce wykorzystało pieniądze dostępne w ramach programów operacyjnych perspektywy 2007-2013. To sukces nas wszystkich, sukces samorządów lokalnych i samorządowców wszystkich szczebli – podkreśla marszałek Całbecki.

Podziękowania za wkład w ten sukces (w formie certyfikatów) otrzymali dziś reprezentanci wszystkich samorządów lokalnych województwa – burmistrzowie i wójtowie gmin oraz starostowie powiatów. - Gratuluję inicjatywy, kreatywności i wytrwałości w pracy na rzecz lokalnych społeczności. Dziękuję za owocną współpracę, której efektem jest dynamiczny rozwój województwa - czytamy w skierowanym do nich liście gospodarza województwa. Podczas poniedziałkowej (5 czerwca) uroczystej sesji sejmiku we Włocławku podobne certyfikaty odebrali już prezydenci pięciu największych miast regionu oraz przedstawiciele Konwentu Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Konwentu Burmistrzów Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Konwentu Wójtów Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Wyróżnione zostały też osoby szczególnie zaangażowane w marszałkowski program restauracji zabytków – proboszczowie parafii i liderzy zgromadzeń zakonnych, dyrektorzy instytucji kulturalnych, prezydenci miast i burmistrzowie gmin, działacze pozarządowi i szefowie instytucji funkcjonujących w zabytkowych obiektach. Odebrali certyfikaty z podziękowaniami za opiekę nad materialnym dziedzictwem regionu.

W programie forum znalazły się też wystąpienia prof. Tomasza Szlendaka (na temat kulturowego dziedzictwa regionu jako wyznacznika jego tożsamości) i ks. prof. Mirosława Mroza (na temat duchowego dziedzictwa jako czynnika wspierającego potencjał społeczny regionu) oraz dyrektora Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Urzędzie Marszałkowskim Jerzego Janczarskiego, który mówił na temat naszych doświadczeń i perspektyw ochrony i restauracji zabytków.

Powołane z inicjatywy samorządu województwa Forum Samorządowe Województwa Kujawsko-Pomorskiego jest platformą debaty i współpracy wszystkich samorządów terytorialnych regionu, służącą do artykułowania interesów i potrzeb zarówno regionu jako całości, jak i poszczególnych powiatów i gmin. Do udziału w pracach forum zaproszone są, na równych prawach, wszystkie jednostki samorządu terytorialnego ­ powiaty ziemskie, miasta na prawach powiatu oraz gminy miejskie, wiejskie i miejsko-wiejskie. Posiedzenie inauguracyjne odbyło się w czerwcu 2016.

Galeria zdjęć

bip2
krd2
SMS2
epuap
eea