Logo UE
logo strona małe
rekultywacja
kalendarz
odpady

Baza noclegowa

Z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości Centrum Kulturalno - Oświatowo - Rekreacyjne w Skępem i Centrum Kulturalno - Oświatowo - Rekreacyjne w Wólce przygotowało okolicznościową wystawę, którą oglądać można w krużgankach Klasztoru OO. Bernardynów w Skępem. Serdecznie zapraszamy.
Widok na wystawę od strony głównego wejścia do klasztoru. W oddali widoczne zarysy postaci dwojga żołnierzy, w otoczeniu biało - czerwonej dekoracji.
Zbliżenie poprzedniego zdjęcia - przedstawia "cień" żołnierza w otoczeniu biało - czerwonej dekoracji.
Ekspozycja obrazów monochromatycznych umieszczonych na sztalugach, przedstawiających sceny powrotów żołnierzy do swych domostw. Obrazy wykonane są techniką suche pastele
Zdjęcie dwóch obrazów. Pierwszy przedstawia ozdobne krzyże pośród czerwonych kwiatów, na drugim przedstawione jest spotkanie żołnierza z ukochaną ; w tle most, na pierwszym planie maki.
Zdjęcie kolejnych dwóch obrazów. Pierwszy z poprzedniego zdjęcia i drugi przedstawiający powitanie powracającego z wojny ojca ze swą małą córeczką.
Zdjęcie kolejnych dwóch obrazów. Pierwszy z poprzedniego zdjęcia, drugi przedstawia dwoje żołnierzy stojących nad mogiłami swych przyjaciół poległych w walkach
Zdjęcie kolejnych dwóch obrazów. Jeden z poprzedniego zdjęcia, drugi przedstawia dłoń żołnierza trzymającą czerwony kwiat
Powtórzenie zdjęcia nr 2 - ujęcie pod innym kątem
W centralnym punkcie zdjęcia widnieje biało - czerwony zarys Polski, po bokach ustawione są postacie dwojga żołnierzy. Po prawej i lewej stronie stoją drzewa w złotych donicach, na których przyklejone są białe i czerwone motyle.