Dla zainteresowanych szczepionkami przeciw COVID-19
na terenie kraju działa bezpłatna i całodobowa infolinia nr 989
dla dzwoniących z zagranicy +48 22 262 989
Infolinia. 8.00-15.00 dla mieszkańców Miasta i Gminy Skępe nt. transportu na szczepienia w godz. 8.00-15.00 od poniedziałku do piątku tel. 603 227 377
Transport taki powinien być przeznaczony dla osób:
- posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami;
- mających trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień) w przypadku miast poniżej 100 tys. osób, gmin miejsko-wiejskich oraz wiejskich.
INFORMACJE: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/zgloszenia
Zgłoszenie chęci szczepienia przeciwko COVID-19 https://szczepimysie.pacjent.gov.pl/
OŚWIADCZENIE (W PRZYPADKU OSÓB MAJĄCYCH TRUDNOŚCI W SAMODZIELNYM DOTARCIU DO PUNKTÓW SZCZEPIEŃ)
#SZCZEPIMYSIĘ
Szczepienia dla nastolatków – rejestracja młodzieży w wieku 16 i 17 lat
Już 17 maja, zostanie otwarta rejestracja dla osób powyżej 16. roku życia. Oznacza to, że w poniedziałek e-skierowania zostaną wystawione osobom, które do 17 maja 2021 r. skończyły 16 lat oraz wszystkim osobom z rocznika 2004.
Co z osobami z rocznika 2005, które 16 lat skończą dopiero w nadchodzących tygodniach? E-skierowania będą wystawiane wraz z ukończeniem 16 lat – raz w tygodniu, w poniedziałki. Jeśli więc 16. urodziny będziesz obchodził np. 19 maja, to Twoje e-skierowanie będzie wystawione w poniedziałek 24 maja. Wtedy też będziesz mógł zapisać się na termin i godzinę szczepienia przeciw COVID-19.
Dzięki uruchomieniu szczepień dla osób niepełnoletnich, osoby z rocznika 2003 nie muszą już czekać z rejestracją do dnia ukończenia 18 lat. Od poniedziałku wszystkie osoby z rocznika 2003 będą miały wystawione e-skierowanie i będą mogły zarejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19.
Proces szczepień młodzieży – kwestionariusz i zgoda opiekuna
16 i 17-latkowie przed przystąpieniem do szczepienia muszą wypełnić formularz – Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19. Możesz to zrobić w domu – kwestionariusz jest dostępny do pobrania i wydruku tutaj. Zachęcamy do tego rozwiązania! Wcześniej uzupełniony i podpisany kwestionariusz oraz zgoda, to brak konieczności obecności rodzica podczas szczepienia.
Ważne! Kwestionariusz wypełnia zarówno osoba szczepiona, jak i rodzic lub opiekun prawny nastolatka.
Jeśli do Punktu Szczepień przyjdziesz bez wypełnionego formularza – dostaniesz go do wypełnienia w placówce. W takiej sytuacji osoba niepełnoletnia musi przyjść na szczepienie z rodzicem lub opiekunem prawnym, który wyraża zgodę na zaszczepienie.
Rejestracja na szczepienie – możliwa na kilka prostych sposobów
W jaki sposób szybko zapisać się na termin szczepienia? Masz cztery możliwości:
- Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię – 989
Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL. Numer telefonu komórkowego nie jest wymagany, ale jeśli go podasz, otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.
Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie – jeśli podałeś numer telefonu – otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.
- Elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl
Rejestracja przez Internet jest jeszcze prostsza! Teraz nie musisz mieć już Profilu Zaufanego. Wystarczy, że wpiszesz swój numer PESEL, nazwisko i numer telefonu.
Ważne! Szybka ścieżka rejestracji bez Profilu Zaufanego służy tylko do umawiania terminu szczepienia – nie możesz go jednak w ten sposób zmienić lub anulować.
Podczas rejestracji przez Internet, system zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.
Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.
- Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień
Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień – skontaktuj się z nim. Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień dostępne są tutaj.
W wybranym przez Ciebie punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje.
- Wyślij SMS na numer 880 333 333 o treści: SzczepimySie
Wysyłając SMS na numer 880 333 333 połączysz się z systemem, który pokieruje Cię krok po kroku. Najpierw zostaniesz poproszony o przekazanie numeru PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System zaproponuje Ci najbliższy termin na szczepienie w punkcie położonym blisko Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli ten termin nie będzie dla Ciebie dogodny, będziesz mógł wybrać inne daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem otrzymasz SMS przypominającego o terminie i miejscu wizyty.
Ważne! Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, do wszystkich osób, które wyślą SMS oddzwoni infolinia w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień.
Nowy harmonogram szczepień
Od poniedziałku 26 kwietnia przyspieszamy i każdego dnia będziemy rozpoczynali rejestrację dwóch roczników. Od 7 maja rejestracja będzie obejmować po trzy roczniki:
- 26 kwietnia – roczniki 1974-1975
- 27 kwietnia – roczniki 1976-1977
- 28 kwietnia – roczniki 1978-1979
- 29 kwietnia – roczniki 1980-1981
- 30 kwietnia – roczniki 1982-1983
- 1 maja – roczniki 1984-1985
- 3 maja – roczniki 1986-1987
- 4 maja – roczniki 1988-1989
- 5 maja – roczniki 1990-1991
- 6 maja – roczniki 1992-1993
- 7 maja – roczniki 1994-1996
- 8 maja – roczniki 1997-1999
- 9 maja – roczniki 2000-2003
28 kwietnia odbędzie się rejestracja osób w wieku 30-39 lat, które wypełniły formularz dostępny w I kwartale tego roku na gov.pl/szczepimysie.. To grupa ponad 400 tys. osób. 4 maja z tego przywileju będą mogły skorzystać także osoby w wieku 18-29 lat, które już między styczniem a marcem zadeklarowały chęć przyjęcia szczepionki.
Bez zmian realizujemy rejestracje zgodnie z harmonogramem, który przedstawiliśmy dwa tygodnie temu.
- 20 kwietnia – rocznik 1969
- 21 kwietnia – rocznik 1970
- 22 kwietnia – rocznik 1971
- 23 kwietnia – rocznik 1972
- 24 kwietnia – rocznik 1973
Pilotażowe Punkty Szczepień Powszechnych i drive-thru już otwarte
W całym kraju powstało 16 nowych pilotażowych Punktów Szczepień Powszechnych, które przyspieszają Narodowy Program Szczepień. Docelowo będzie ich ponad 600 w całym kraju. Punkty Szczepień Powszechnych dołączą do ponad 6,7 tys. działających już placówek, gdzie wykonywane są szczepienia przeciw COVID-19. Powszechne Punkty Szczepień tworzone są według jednolitych standardów rządowych. Koszt zakupu szczepionek oraz ich podania finansowany jest z budżetu państwa.
Nowym rozwiązaniem są także punkty drive-thru, gdzie szczepionkę można przyjąć, nie wychodząc z samochodu. Do 25 kwietnia zapisy na szczepienie w punktach drive-thru możliwe są tylko poprzez kontakt telefoniczny z wybranym punktem. Od 26 kwietnia będzie można zapisać się na szczepienie w punkcie drive-thru także przez infolinię lub Internetowe Konto Pacjenta.
W punktach drive-thru obowiązują specjalne zasady. Przyjazd na miejsce z odpowiednim wyprzedzeniem i wypełnionym formularzem, obowiązek pozostania w aucie – to tylko niektóre z nich. Wszystkie najważniejsze informacje na temat tego sposobu szczepień znajdziesz na stronie www.gov.pl/szczepimysie.
Ruszyła rejestracja na szczepienie dla osób z rocznika 1962
W poniedziałek 12 kwietnia uruchomiliśmy rejestrację dla wszystkich 59-latków zainteresowanych szczepieniem przeciw COVID-19. Rejestracja online ruszyła o północy, zaś zapisy pod bezpłatnym numerem infolinii 989 o godz. 6:00 rano. Wykonaliśmy już 7,7 mln szczepień pierwszą i drugą dawką. W zeszłym tygodniu przekroczyliśmy milion szczepień w ciągu 7 dni.
Narodowy Program Szczepień mocno przyspiesza, dzięki zwiększonej dostępności szczepionek. Chcemy zaszczepić jak największą liczbę populacji, w jak najkrótszym czasie. Podano już 7,7mln dawek szczepionek. Dziś zaczęliśmy szczepić osoby w wieku 59 lat. Z rocznika 1962 zarejestrowało się już około 64 tys. uprawnionych osób. W ostatnich 10 dniach zapisało się na konkretne terminy ponad 900 tys. osób powyżej 60 roku życia. Do końca maja pozostało 1,5 mln wolnych terminów.
– Łączna suma osób zaszczepionych lub zarejestrowanych w wieku powyżej 70 roku życia to 70 proc., natomiast jeśli chodzi o osoby w wieku 60-69 lat to łącznie zaszczepionych lub zarejestrowanych jest już ponad 51 proc. – powiedział Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Przyspieszenie szczepień dla pracowników nowych instytucji
Minister Zdrowia otrzymał wniosek od Rady Medycznej przy premierze Mateuszu Morawieckim o dodanie pięciu podmiotów do priorytetowego szczepienia. Łącznie priorytet szczepienia otrzyma 1800 osób. Wcześniejszą rejestrację będą mieli:
- dystrybutorzy ratownictwa medycznego i pracownicy centrów powiadamiania,
- pracownicy Rządowej Agencji Strategicznych – są odpowiedzialni za dystrybucję szczepionek,
- pracownicy Centrum e-Zdrowia – odpowiadają za kompleksową obsługę systemów informatycznych, za działanie centralnego kalendarza szczepień oraz za system niezbędny do zamawiania szczepionek,
- pracownicy Chmury Krajowej – osoby obsługują system kalendarza rejestracyjnego,
- osoby odpowiedzialne za dostarczanie tlenu.
– Pan Minister Zdrowia przychylił się do mojej prośby o zgodę na przyśpieszenie szczepień w tych grupach – potwierdził na konferencji minister Michał Dworczyk.
Masz 59 lat lub więcej? Zarejestruj się na szczepienie
Wciąż trwa rejestracja na szczepienia dla osób powyżej 59. roku życia. Szczepionka to szansa dla nas wszystkich na pokonanie pandemii, ale też najlepsza ochrona w przypadku zakażenia. Preparat daje gwarancję, że nie dotkną nas groźne powikłania chorobowe. Tymczasem to właśnie seniorzy są w grupie osób narażonych na największe ryzyko ciężkiego zachorowania. Dlatego – chrońmy siebie.
Zarejestruj się na szczepienie bez wychodzenia z domu!
Masz 4 podstawowe sposoby, żeby zapisać się na szczepienie. Jeżeli jesteś zainteresowany rejestracją:
- zadzwoń na bezpłatną infolinię 989,
Zarejestrować możesz się osobiście lub może zrobić to za Ciebie ktoś bliski z rodziny. Do zapisu potrzebujesz nr PESEL. W ten sposób zarejestrujesz również swoich rodziców czy dziadków. Wystarczy posiadać nr PESEL bliskiej osoby. Pamiętaj, że numer telefonu kontaktowego nie jest wymagany, ale jeśli go podasz, to dostaniesz SMS na swoją komórkę, z potwierdzeniem umówionej wizyty szczepienia. Podczas rejestracji otrzymasz termin i miejsce szczepienia.
- wyślij SMS– o treści „SzczepimySie” na numer 880 333 333,
Wysyłając wiadomość SMS, połączysz się z systemem, który przeprowadzi Cię przez rejestrację krok po kroku. Oba numery prowadzą do tego samego systemu. Początkowo zostaniesz poproszony o podanie nr PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System rejestracyjny zaproponuje najbliższy wolny termin szczepienia w punkcie położonym blisko Twojego miejsca zamieszkania. W przypadku niedogodności terminu możesz wybrać inną datę. Po zakończeniu rejestracji – na dobę przed zaplanowanym szczepieniem – otrzymasz wiadomość SMS z przypomnieniem terminu i miejsca szczepienia.
Ważne! Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, infolinia oddzwoni do wszystkich osób, które wyślą SMS w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień.
- dokonaj e-rejestracji na stronie głównejgov.pl – zalogujesz się Profilem Zaufanym lub dowodem osobistym z warstwą elektroniczną (tzw. e-dowód),
Po zalogowaniu system zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się najbliżej Twojego adresu. W przypadku niedogodnego terminu albo miejsca szczepienia masz możliwość dokonania zmiany. Wystarczy skorzystać z dostępnej wyszukiwarki i wskazać dogodną datę i lokalizację. Po zakończeniu rezerwacji otrzymasz powiadomienie SMS, a dzień przed planowanym terminem system przypomni Ci o szczepieniu.
W przypadku braku Profilu Zaufania, w celu rejestracji szczepienia, skontaktuj się z infolinią NFZ 989 lub bezpośrednio z wybranym punktem szczepień.
- skontaktuj się z punktem szczepień – najlepiej telefonicznie.
Numery do punktów szczepień znajdziesz m.in. na stronie. Pamiętaj, że osobista wizyta w punkcie szczepień może wiązać się z koniecznością stania w kolejce oraz jest bezpośrednim narażaniem na ryzyko zakażenia. Najlepiej więc zapisz się zdalnie.
Harmonogram zaplanowanych kolejnych rejestracji w kwietniu:
- 13 kwietnia – rocznik 1963,
- 14 kwietnia – rocznik 1964,
- 15 kwietnia – rocznik 1965,
- 16 kwietnia – rocznik 1966,
- 17 kwietnia – rocznik 1967,
- 19 kwietnia – rocznik 1968,
- 20 kwietnia – rocznik 1969,
- 21 kwietnia – rocznik 1970,
- 22 kwietnia – rocznik 1971,
- 23 kwietnia – rocznik 1972,
- 24 kwietnia – rocznik 1973.
Jeśli nie zgłosiłeś się w dniu, kiedy startowała rejestracja dla Twojej grupy wiekowej – nic straconego! Będziesz mógł to zrobić później, w dowolnym terminie. Jeżeli będzie mniejsze zainteresowanie rejestracją, to po 24 kwietnia zostanie uruchomiona rejestracja dla kolejnych roczników.
Zapewniamy większą elastyczność w realizacji szczepień, dlatego harmonogram może ulec zmianie w zależności od sytuacji.
Większa liczba punktów szczepień, poszerzenie kadry kwalifikującej i wykonującej szczepienia, a przede wszystkim więcej szczepionek – w II kwartale tego roku wchodzimy w nową fazę realizacji Narodowego Programu Szczepień. W obliczu III fali pandemii COVID-19 musimy działać zdecydowanie. Dzięki zmianom, które wprowadzamy i zwiększeniu dostaw, będziemy mogli szczepić szybciej!
Im więcej osób przyjmie szczepionkę przeciw Covid-19, tym większa szansa na zwalczenie pandemii, pełne otwarcie gospodarki i powrót do życia bez obostrzeń. W związku z obiecanymi przez producentów dużymi dostawami szczepionek przeciw Covid-19 w II kwartale tego roku – przyspieszamy! Wprowadzamy zmiany w Narodowym Programie Szczepień, które usprawnią cały proces. Co się zmieni?
Przede wszystkim zwiększymy liczbę punktów szczepień, ale też personelu, który kwalifikuje do szczepień oraz samą kadrę szczepiącą. Usprawnimy też proces kwalifikacji.
– Do końca II kwartału chcemy zaszczepić 20 mln osób, a do końca sierpnia – wszystkich chętnych – poinformował szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki. – Chcemy działać jak najszybciej, bo każdy dzień pandemii przynosi straty – dodał Prezes Rady Ministrów.
Więcej punktów szczepień
Do tej pory szczepienia odbywały się m.in. w przychodniach podstawowej opieki zdrowotnej, stacjonarnych placówkach medycznych (np. Ambulatoryjnej Opiece Specjalistycznej), szpitalach rezerwowych i węzłowych. Z myślą o pacjentach leżących uruchomiliśmy także wyjazdowe zespoły szczepiące. W II kwartale poszerzamy katalog miejsc, w których można będzie się zaszczepić.
Polacy będą mogli przyjąć szczepionkę w:
- przychodniach POZ (i innych stacjonarnych placówkach medycznych),
- szpitalach rezerwowych,
- szpitalach powiatowych (w każdym powiecie 1 szpital),
- punktach samorządowych (w każdym powiecie 1 punkt samorządowy),
- punktach drive thru,
- zakładach pracy,
- aptekach.
Szczepienia będą się również odbywały w miejscach działalności samodzielnych ratowników medycznych i pielęgniarek.
– Według danych producentów, w kwietniu do Polski ma przyjechać ok. 5 mln dawek szczepionek. A ilości deklarowane sięgają 7 mln – poinformował pełnomocnik rządu ds. sczepień Michał Dworczyk. – Przygotowujemy system na te dostawy – poszerzamy katalog punktów szczepień, ale wprowadzamy również zmiany w samych szczepieniach – dodał szef KPRM.
Większa kadra osób szczepiących i prostsze zasady kwalifikacji
Chcemy jeszcze bardziej usprawnić proces, dlatego wprowadzamy także zmiany organizacyjne w zakresie kwalifikacji i wykonywania szczepień.
- Kto kwalifikuje do szczepienia?
W II kwartale tego roku kwalifikować do szczepień będą już nie tylko lekarze, ale również: stomatolodzy, felczerzy, pielęgniarki, położne, ratownicy medyczni, diagności, farmaceuci, fizjoterapeuci, asystenci medyczni oraz studenci ostatniego roku studiów medycznych.
- Kto może szczepić?
Poszerzamy też kadrę szczepiącą. Obecnie szczepionkę podają lekarze, stomatolodzy, położne, pielęgniarki, ratownicy medyczni oraz felczerzy. W II kwartale tego roku do tej grupy dołączą również diagności laboratoryjni, farmaceuci, fizjoterapeuci i studenci ostatniego roku studiów medycznych.
Uwaga! Zmieni się też sam proces kwalifikacji. Do tej pory pacjent musiał przejść badanie lekarskie i uzupełnić kwestionariusz.
Od II kwartału podstawą kwalifikacji do szczepienia przeciw COVID-19 będzie kwestionariusz wstępnego wywiadu. Jeżeli pacjent wypełni kwestionariusz i oświadczy wszystko prawidłowo, zostanie dopuszczony do szczepienia. Jeżeli w kwestionariuszu coś wzbudzi wątpliwości, osoba wykonująca szczepienie skonsultuje się z lekarzem.
Rejestracja na szczepienia – jak będzie wyglądać w kwietniu?
W marcu otworzyliśmy rejestrację dla osób od 60. roku życia. – Teraz, chcąc przyspieszyć cały proces wprowadzamy nowelizację Narodowego Programu Szczepień. Wchodzimy w etap szczepień populacyjnych – poinformował Michał Dworczyk. W kwietniu uruchamiamy zapisy dla kolejnych roczników. Rejestracja będzie prowadzona zgodnie z harmonogramem:
- 12 kwietnia – rocznik 1962,
- 13 kwietnia – rocznik 1963,
- 14 kwietnia – rocznik 1964,
- 15 kwietnia – rocznik 1965,
- 16 kwietnia – rocznik 1966,
- 17 kwietnia – rocznik 1967,
- 19 kwietnia – rocznik 1968,
- 20 kwietnia – rocznik 1969,
- 21 kwietnia – rocznik 1970,
- 22 kwietnia – rocznik 1971,
- 23 kwietnia – rocznik 1972.
Tak skonstruowany harmonogram zapewnia elastyczność. Jeśli będziesz już w gronie uprawnionych i nie zapiszesz się na szczepienie w danym dniu, będziesz mógł to zrobić później.
Już teraz zachęcamy wszystkich do zgłaszania się na szczepienia za pośrednictwem formularza. To najszybsza i najprostsza forma zapisów. Tuż przed rozpoczęciem terminu rejestracji Twojej grupy wiekowej, z skontaktuje się z Tobą infolinia.
Skorzystaj z formularza zgłoszeniowego!
Osoby, które nie wypełnią formularza, będą mogły zarejestrować od dnia uruchomienia rejestracji. Do wyboru jest kilka metod zapisów. Można skorzystać z platformy internetowej e-Rejestracja, zadzwonić na infolinię 989, wysłać SMS o treści Szczepimy Się na numer 880 333 333 lub zapisać się – najlepiej telefonicznie – bezpośrednio w punkcie szczepień.
Wszystkich, którzy potrzebują dodatkowych informacji dotyczących rejestracji, zapraszamy na specjalną stronę gov.pl/szczepimysię: zobacz jak zarejestrować się na szczepienie!
I kwartał – podsumowanie Narodowego Programu Szczepień
Czekamy na obiecane przez producentów zwiększone dostawy szczepionek. Chcemy działać szybciej, ale pamiętajmy, że jesteśmy uzależnieni od firm farmaceutycznych. Mimo problemów w tym zakresie w I kwartale tego roku, udaje się nam wywiązywać z obietnic. Na początku roku, szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk obiecał, że do końca tego kwartału zaszczepimy 3 mln Polaków. Według statystyk na 30 marca w polskich punktach szczepień wykonano już 6 mln szczepień. Prawie 4 mln osób otrzymało jedną dawkę, a ponad 2 mln – dwie dawki szczepionki.
Za nami już szczepienia m.in. kadry medycznej, personelu i pensjonariuszy w domach pomocy społecznej, a także nauczycieli. Szczepimy seniorów, chorych przewlekle oraz służby mudnurowe. Efekty już są widoczne. Po zaszczepieniu odnotowano znaczący spadek zakażeń u pracowników medycznych oraz u pensjonariuszy DPS-ów.
Masz powyżej 80 lat? Zarejestruj się na termin szczepienia przeciw COVID-19 już 15 stycznia!
Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat.
- od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia.
- od 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów.
Harmonogram rejestracji.
Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:
- od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat
- od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat
Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r.
MOŻLIWOŚĆ ZAREJESTROWANIA
Jeżeli jest już Twój etap rejestracji (od 15.01 - osoby powyżej 80. roku życia, od 22.01 - osoby powyżej 70. roku życia), masz 3 możliwości zapisu na szczepienie:
1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989
Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.
Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.
2. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień
Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień - skontaktuj się z nim.
Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „WIMED”, ul. Al. 1 Maja, 87-630 Skępe tel. 54 287 70 36
W wybranym przez Ciebie punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje.
3. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl
System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.
Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.
Mobilne zespoły dla potrzebujących
Jeśli masz problem z samodzielnym dotarciem do punktu szczepień, możesz skorzystać z mobilnego zespołu szczepiącego. Zapisz się na szczepienie bezpośrednio w punkcie szczepień i ustal dogodny termin. O tym, które punkty szczepień w okolicy dysponują zespołami wyjazdowymi, dowiesz się, dzwoniąc na infolinię 989.
Źródło: Narodowy Program Szczepień, gov.pl/szczepimysie